Wakker Dier

  • stem van de vergeten dieren in de Nederlandse vee-industrie
  • header eet jij wakker (GIF)
  • word donateur button

successen van Wakker Dier

wat doet Wakker Dier?

In de Nederlandse vee-industrie leven 450 miljoen dieren onder afschuwelijke omstandigheden. Wakker Dier geeft deze ‘vergeten’ dieren een stem. Wij schudden iedereen wakker, want iedereen kan kiezen voor een beter dierenwelzijn.

Coalitieakkoord: mooie woorden, weinig daden

7 feb 2007

Stichting Wakker Dier is teleurgesteld in het coalitieakkoord. In het akkoord wordt bevestigd dat ‘een nieuwe balans’ moet worden gevonden op het gebied van dierenwelzijn. Het vrijwel ontbreken van concrete maatregelen geeft echter aan dat de coalitie weinig ambities in die richting heeft. Geen woord wordt besteed aan de onverdoofde castratie van biggen, de legbatterij of de bontfokkerij. De nieuwe regering lijkt doof en blind voor dit dierenleed waarvan de gemiddelde burger meer dan genoeg heeft. Het ontbreken van uitgewerkt beleid biedt echter ook kansen: het regeerakkoord verbindt PvdA en ChristenUnie niet aan dieronvriendelijk beleid waardoor zij hun handen vrij hebben om met andere diervriendelijke fracties een meederheid te vormen bij concrete voorstellen om een eind te maken aan het dierenleed van 450 miljoen dieren in de bio-industrie.


Het regeerakkoord spreekt in algemene woorden over een noodzaak voor een respectvolle omgang met dieren. Daarnaast worden concreet 4 maatregelen aangekondigd. Zo zal een nieuwe Nota Dierenwelzijn worden gemaakt waarin nieuw beleid wordt uitgewerkt. Aanscherping van Europese welzijnswetten wordt bepleit. Investeringen in diervriendelijke stallen worden (fiscaal) gestimuleerd. Tenslotte zullen bestaande welzijnsregels beter worden gehandhaafd en komt er een houdverbod voor dierenmishandelaars.

Wakker Dier ziet weinig heil in nieuwe nota’s. Over dierenmishandeling als de onverdoofde castratie van biggen, de legbatterij en de bontfokkerijen zijn al genoeg nota’s geschreven. Het is nu tijd om te handelen; elke seconde worden 3 biggen onverdoofd gecastreerd. Het bepleiten van betere Europese normen is nodig maar mag geen smoes zijn om betere nationale regels achterwege te laten. Als meest veedichte land ter wereld heeft Nederland een eigen verantwoordelijkheid. Fiscale stimulering van diervriendelijke stallen juicht Wakker Dier toe in combinatie met extra fiscale belasting van dieronvriendelijke stallen. Een betere handhaving van welzijnsregels is hard nodig, gezien de huidige controlefrequentie van éen keer per tien jaar. Als de regels echter niet worden aangescherpt garandeert dit echter geenszins een goed dierenwelzijn.

« Terug naar persberichten

wat kun jij doen?

  • 10redenenbutton