• stem van de vergeten dieren in de Nederlandse vee-industrie
  • header eet jij wakker (GIF)
  • word donateur button

successen van Wakker Dier

wat doet Wakker Dier?

In de Nederlandse vee-industrie leven 450 miljoen dieren onder afschuwelijke omstandigheden. Wakker Dier geeft deze ‘vergeten’ dieren een stem. Wij schudden iedereen wakker, want iedereen kan kiezen voor een beter dierenwelzijn.

Diervriendelijk uit eten in regio utrecht

10 mar 2004

Stichting Wakker Dier heeft afgelopen week alle restauranthouders in de regio Utrecht gevraagd over te gaan op een diervriendelijk menu van biologisch vlees, scharreleieren en vegetarische gerechten.
Restauranthouders ontvingen hierover een brief van de regiogroep Utrecht van Stichting Wakker Dier. In een aantal gemeentes zullen informatieacties gevoerd worden. Daarnaast worden er duizenden affiches verspreid. Steeds meer mensen vinden dat rekening moet worden gehouden met dieren. Zij willen niet meer meewerken aan de bio-industrie waarin dieren in krappe, kale, betonnen hokken zitten en onverdoofd gecastreerd worden en de hoektanden en staarten geknipt. Scharrel-, biologisch vlees en vleesvervangers zijn tegenwoordig in vrijwel alle supermarkten verkrijgbaar maar diervriendelijk uit eten gaan blijkt een stuk moeilijker. Op 1 September 2003 ging Stichting Wakker Dier van start met de regiogroep Utrecht. Op dit moment is de groep actief in de diervriendelijke restaurant-campagne van Wakker Dier. De vrijwilligers van deze groep verspreide de afgelopen maanden duizenden lijsten met namen van diervriendelijke restaurants. De animo hiervoor is groot en men wenst “bewust” uit eten te gaan. Scharrel- en biologische producten zijn afkomstig van dieren die een dierwaardig leven leiden met voldoende bewegingsruimte, hooi en uitloop naar buiten. Het “standaard stukje vlees” komt echter van dieren uit de bio-industrie. Jaarlijks 550 miljoen dieren leven hier onder erbarmelijke omstandigheden in het schemerdonker, hebben te weinig bewegingsruimte en geen uitloop naar buiten. Om het stresssymptoom “kannibalisme” bij deze dieren te voorkomen worden snavels, staarten en hoektanden geknipt. Biggen worden gecastreerd en dit alles gebeurt zonder verdoving!
« Terug naar persberichten

wat kun jij doen?