Legbatterijeieren uit het schap
Legbatterijeieren uit het schap
Biggetjes worden niet meer onverdoofd gecastreerd
Gegarandeerde weidegang voor steeds meer koeien
Kiloknallers onder vuur, want voor goedkoop vlees betalen dieren de prijs
In de Nederlandse vee-industrie leven 450 miljoen dieren onder afschuwelijke omstandigheden. Wakker Dier geeft deze ‘vergeten’ dieren een stem. Wij schudden iedereen wakker, want iedereen kan kiezen voor een beter dierenwelzijn.
19 mei 2008

In 2004 stopten, na een campagne van Wakker Dier, alle supermarkten vanwege het dierenleed met de verkoop van legbatterijeieren. Groothandels en fabrikanten van mayonaise, koekjes en cake volgden grotendeels dit goede voorbeeld.
In de legbatterij leeft een kip op minder dan een A4’tje leefruimte (550 cm2) achter tralies. Ze heeft geen zitstok, legnest of scharrelruimte. Scharrelkippen komen niet buiten, maar lopen wel los in een schuur met stro, zitstok en legnest. Vrije-uitloopeieren en biologische eieren komen van kippen die los buiten lopen. In Nederland zitten nog steeds 19 miljoen kippen in de legbatterij. Nederland is het meest pluimveedichte land ter wereld.
Onderzoeksbureau Team Vier deed afgelopen najaar in opdracht van Wakker Dier representatief onderzoek naar de mening van consumenten over het gebruik van legbatterijeieren in koekjes, cake en mayonaise: acht van de tien consumenten willen dat fabrikanten overschakelen op scharreleieren en zijn hiervoor bereid een realistische meerprijs te betalen van bijvoorbeeld enkele centen per pak koekjes. Negen van de tien consumenten willen graag dat op de verpakking wordt vermeld wat voor soort eieren in producten als mayonaise en koekjes is verwerkt. Twee van de drie consumenten willen zelfs dat op de verpakking een waarschuwing komt als legbatterijeieren zijn gebruikt. De gemiddelde Nederlander eet 140 ‘tafel’-eieren en 42 eieren per jaar, die onzichtbaar zijn verwerkt in koekjes, cake en mayonaise.
Wakker Dier geeft je tips!
Help mee, word donateur.
Ontvang de nieuwsbrief.