Legbatterijeieren uit het schap
18 nov 2009
De Reclame Code Commissie heeft de reclamecampagne van McDonald’s ‘hoe meer je weet, hoe lekkerder je eet’ veroordeeld als ‘misleidend’ en ‘oneerlijk’. De Reclame Code Commissie kwam tot dit oordeel na een klacht van Wakker Dier. In de campagne stelt McDonald’s dat het vlees komt van koeien die ‘ook lekker buiten kunnen grazen’. Hierover heeft McDonald’s echter geen enkele afspraak gemaakt met haar vleesleveranciers, waardoor er helemaal geen sprake is van een weidegarantie. De Reclame Code Commissie oordeelt dan ook dat ‘geen juiste informatie is verstrekt over de voornaamste kenmerken van het product, te weten de herkomst van het vlees van de hamburgers...’. Wakker Dier is blij met de uitspraak: ‘Veel mensen maken zich ernstig zorgen over de afname van het aantal koeien in de wei. Als Mc Donald’s de miljoenen die ze steken in deze misleidende reclamecampagne had gebruikt om diervriendelijker vlees in te kopen dan hadden daarvoor alle Mc Donald’s koeien een prachtig leven in de wei kunnen krijgen.’

De Reclame Code Commissie acht de reclame ‘misleidend’ en ‘oneerlijk’. Er is geen ‘weidegang-garantie’ waardoor in de reclame ‘een suggestie ligt besloten die onjuist is.’ ‘Er is geen juiste informatie verstrekt over de voornaamste kenmerken van het product, te weten de herkomst van het vlees van de hamburgers…’. De Commissie vermoedt dat mensen hierdoor een hamburger kunnen gaan eten die ze niet hadden gegeten als ze de waarheid was verteld. De Commissie veroordeelt de reclame daarom als ‘misleidend’ en ‘oneerlijk’ en ‘beveelt adverteerder aan om niet meer op een dergelijke wijze reclame te maken.’
Bekijk de misleidende spot.
Lees meer over de Mc Reclamecampagne.
Lees de gehele uitspraak RCC.
In de grote tv-reclamecampagne van McDonald’s ‘hoe meer je weet hoe lekkerder je eet’, die deze zomer liep, wilde McDonald’s naar eigen zeggen misverstanden wegnemen over hun hamburgers. De centrale boodschap ging over de herkomst van de hamburger: ‘100% puur rundvlees van koeien die in de wei staan’. Al tijdens de campagne deed Wakker Dier navraag bij McDonald’s over de claims maar kreeg wekenlang geen antwoord. Daarom diende Wakker Dier een klacht in bij de Reclame Code Commissie. Tijdens de procedure bleek dat McDonald’s op geen enkele wijze weidegang van zijn leveranciers eist. Mc Donald’s bleek ook totaal geen idee te hebben of de koeien voor de hamburgers in de wei lopen. De Hamburgergigant ontkende zelfs dat in de reclame werd beweerd dat alle koeien naar buiten kunnen ….
Legbatterijeieren uit het schap
Biggetjes worden niet meer onverdoofd gecastreerd
Gegarandeerde weidegang voor steeds meer koeien
De eerste producenten en supermarkt zijn afgestapt van de plofkip.
In de Nederlandse vee-industrie produceren we jaarlijks zo'n 500 miljoen dieren, vaak onder afschuwelijk omstandigheden. Wakker Dier geeft deze ‘vergeten’ dieren een stem. Wij schudden iedereen wakker, want iedereen kan kiezen voor een beter dierenwelzijn.
Wakker Dier geeft je tips!
Help mee, word donateur.
Ontvang de nieuwsbrief.