Legbatterijeieren uit het schap
Legbatterijeieren uit het schap
Biggetjes worden niet meer onverdoofd gecastreerd
Gegarandeerde weidegang voor steeds meer koeien
Kiloknallers onder vuur, want voor goedkoop vlees betalen dieren de prijs
In de Nederlandse vee-industrie leven 450 miljoen dieren onder afschuwelijke omstandigheden. Wakker Dier geeft deze ‘vergeten’ dieren een stem. Wij schudden iedereen wakker, want iedereen kan kiezen voor een beter dierenwelzijn.
3 mar 2006

BRIEF PVE AAN WAKKER DIER
Wakker Dier deed 17 februari aangifte bij de PVE tegen dhr. Van Gemert nadat deze in de media had aangegeven te zijn gestopt met de verplichte vaccinatie.
De PVE vermijdt in haar brief aan Wakker Dier om Van Gemert met naam en toenaam te noemen maar de brief kan moeilijk anders geïnterpreteerd worden: ‘.. In dat verband is door individuele varkenshouders beweerd dat de verplichte enting nu al kan en zal worden nagelaten….Ten einde het toezicht op de naleving van de entverplichting met nog grotere voortvarendheid uit te oefenen heb ik voorts de GD verzocht de naleving van de entverplichting door individuele varkenshouders met voorrang te inventariseren. U zult begrijpen dat ik over individuele zaken hangende het onderzoek geen mededelingen kan doen.‘
MEEST VARKENSDICHTE LAND TER WERELD
Het onverantwoorde protest van de NVV voorzitter volgt op een roep vanuit vooral exporterende varkensbedrijven om te stoppen met vaccineren tegen Aujeszky. Net als bij het non-vaccinatiebeleid bij vogelgriep spelen de exportbelangen een doorslaggevende rol. Door te stoppen met vaccineren hoopt men meer biggen aan landen te kunnen verkopen waar ook niet meer wordt gevaccineerd (‘artikel 10 status’). Wakker Dier vindt dat er onverantwoorde risico’s worden genomen bij een vaccinatiestop. Zeker in het meest varkensdichte land ter wereld is dit niet te tolereren, ook gezien vanuit de belangen van miljoenen honden- en kattenbezitters. Een kamermeerderheid heeft eerder haar bedenkingen geplaatst bij de vaccinatiestop. Wakker Dier vreest bij een crisis nieuwe ruimingen van dieren, waaronder vele huisdieren, als de beschermende vaccinatie wordt gestopt. Aujeszky veroorzaakt bij varkens koorts, braken, schuimbekken en stuiptrekkingen. Voor jonge biggen, katten en honden is het dodelijk.
GEVAAR NON-VACCINATIE
Sinds 1993 wordt in Nederland gevaccineerd tegen de ziekte van Aujeszky. De ziekte is hierdoor al zeker 5 jaar niet voorgekomen. Een nieuwe uitbraak is echter nog zeer reëel. Vooral omdat in buurland België de ziekte nog steeds niet is uitgebannen en Nederland bovendien één van de grootste vervoerders van varkens is van Europa, waardoor de ziekte gemakkelijk Nederland ingesleept kan worden. Eerder bleek uit promotie-onderzoek dat lege veewagens de grootste risicofactor waren bij de verspreiding van varkenspest. Het non vaccinatiebeleid uitbreiden met een nieuwe ziekte zou dan ook zeer onverantwoord zijn. Nu is vaccinatie nog verplicht tenzij ontheffing is verleend, zoals bij veel exporterende biggenbedrijven. Minister Veerman heeft, gesteund door een kamermeerderheid, aangegeven alleen aan de vaccinatiestop mee te willen werken als geen gezonde dieren worden geruimd. Wakker Dier heeft hierin weinig vertrouwen omdat eerder bij ziekteuitbraken zonder mededogen handelsbelangen voor dierenwelzijn werden gesteld. Terecht gaf Veerman al aan dat in het buitenland raar zal worden aangekeken tegen Nederland bij een invoering van non-vaccinatie voor Aujeszky omdat Veerman juist in Europees verband ervoor ijvert dat het non vaccinatiebeleid bij besmettelijke dierziektes wordt afgeschaft.
Wakker Dier geeft je tips!
Help mee, word donateur.
Ontvang de nieuwsbrief.