Legbatterijeieren uit het schap
Legbatterijeieren uit het schap
Biggetjes worden niet meer onverdoofd gecastreerd
Gegarandeerde weidegang voor steeds meer koeien
Kiloknallers onder vuur, want voor goedkoop vlees betalen dieren de prijs
In de Nederlandse vee-industrie leven 450 miljoen dieren onder afschuwelijke omstandigheden. Wakker Dier geeft deze ‘vergeten’ dieren een stem. Wij schudden iedereen wakker, want iedereen kan kiezen voor een beter dierenwelzijn.
31 mar 2006

Hoewel Wakker Dier nooit een directe relatie heeft gelegd tussen het eten van kip (de EU deed dat wel) maar in de campagne wijst op het verband tussen de wereldwijde productie van 47 miljard kippen per jaar, de daarmee samenhangende handelsbewegingen, pluimveeconcentraties en de verspreiding van vogelpest, is Wakker Dier zeer in voor onafhankelijk onderzoek naar de verspreiding van zoönosen (dierziekten die overgaan op de mens) met de intensieve veehouderij als voedinsgbodem. Vorige week nog vroeg Wakker Dier aan minister Hoogervorst een dergelijk breed en multidisciplinair onderzoek te willen initiëren o.m. naar aanleiding van de MRSA dreiging vanuit de varkenshouderij en H5N1 vanuit de pluimveesector.
Nu daar de uitnodiging van het CDA is bijgevoegd, stelt Wakker Dier voor om door CDA en Wakker Dier betaald onderzoek door onafhankelijke wetenschappers te initiëren wanneer het kabinet niet bereid is de risico’s voor de volksgezondheid vanuit de bio-industrie in kaart te brengen. Wakker Dier heeft Koopmans het voorstel vandaag per brief en email gedaan en aangegeven dat het van goedkope retoriek zou getuigen wanneer het CDA niet bereid zou blijken zelf te investeren in een dergelijk onderzoek. Wakker Dier is daartoe graag bereid en vraagt Koopmans te bezien of het CDA of haar wetenschappelijk bureau wil tonen dat het onderwerp haar na aan het hart ligt.
Wakker Dier geeft je tips!
Help mee, word donateur.
Ontvang de nieuwsbrief.