Kip zonder keurmerk
Op dit moment heeft de meeste kip in de Nederlandse supermarkten geen keurmerk voor dierenwelzijn. De dieren leven in volle schuren met dertien tot zeventien kippen per vierkante meter en mogen nooit naar buiten.
Sterkip
Wakker Dier pleit al jaren bij de Nederlandse supermarkten om hun kippen minimaal één Beter Leven-ster te geven. Dan hebben de dieren meer ruimte en zijn ze van een gezonder ras. In de overdekte uitloop kunnen ze de zon en de wind door hun veren voelen. Hilhorst: “Dat Albert Heijn de kippen dit gunt, geeft ons kippenvel.”
Wie volgt?
Albert Heijn heeft als eerste supermarkt aangekondigd iedere kip minimaal één Beter Leven ster van de Dierenbescherming te geven. Andere supermarkten hebben nog geen plannen bekend gemaakt. Wakker Dier hoopt dat zij snel het goede voorbeeld van Albert Heijn zullen volgen.